שיעורי תורה מעטרת ירושלים בראשות הרב שלמה אבינר.


ישיבת עטרת ירושלים בנשיאות הרב אבינר Germany spain france
Russia usa

שו"ת הרב שלמה אבינר

שיעורי תורה 'אודיו' של הרב שלמה אבינר

שיעורי קודש נוספים של הרב שלמה אבינר

הרב שלמה אבינר כותב באהבה ובאמונה

הרב שלמה אבינר שליט"א.

אודות  הרב  אבינר. תחומי פעילות של הרב שלמה אבינר.

הרב שלמה אבינר שליט"א, הינו אחד המנהיגים הרוחניים של דורנו וממשיך דרכו הנאמן והפורה של רבנו - הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל, בנו של הרב הראשי הראשון לישראל: הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל.
הרב אבינר הינו מצאצאי המגיד מלוצק, ועל שמו נקרא: שלמה אבינר.

הרב שלמה אבינר נולד בצרפת הכבושה בשנת תש"ג. הרב אבינר פעל בהנהלה הארצית של תנועת הנוער בני עקיבא בצרפת ועשה נפשות.
הרב אבינר רכש השכלה גבוהה במתמטיקה ובהנדסה אלקטרונית.
בגיל 23 עזב הרב שלמה אבינר את צרפת, בהיותו מהנדס אלקטרוניקה עם השתלמות במרכז לחקר גרעיני בצרפת, בהשאירו מאחור את משפחתו.
הרב שלמה אבינר עלה לקיבוץ שדה אליהו עם גרעין בני עקיבא, מתוך אידיאל של חיי העבודה והחקלאות בארץ.

הרב שלמה אבינר למד עשרות שנים בישיבת מרכז הרב שבראשות הרב צבי יהודה קוק זצ"ל. כאשר חודש היישוב היהודי בחברון, הרב אבינר עבר ללמוד בישיבה שם. בהוראת הרב צבי יהודה הוא ערך חוברות של שיחותיו, שהפכו מאוחר יותר לספרים בשם "שיחות הרב צבי יהודה".

הרב אבינר שירת בצה"ל בדרגת סגן. בשנת תשל"א  קיבל הרב אבינר  את הסמכתו לרבנות, מאת הרבנים הראשיים הרב שלמה גורן זצ"ל וילחט"א הרב עובדיה יוסף. לאחר מכן הרב צבי יהודה זצ"ל שלח את הרב אבינר לכהן כרב הקיבוץ לביא בגליל התחתון.
בשנים הראשונות בתפקידו, הרב שלמה אבינר עבד במשק הקיבוץ חצי יום מתוך הזדהות עם האידיאל הקיבוצי. בשנת תשל"ז, מתוך הכרה "בהכרח להזרים דם חדש", עזב הרב אבינר את הקיבוץ ועבר למושב קשת ברמת הגולן, שם התמנה לרב היישוב.
בשנת תשמ"א עבר  הרב שלמה אבינר לשמש כרב היישוב בית אל (כ4- שנים לאחר הקמתו), תפקיד שאותו הוא ממלא עד היום.
בשנת תשמ"ג, במקביל לרבנות בבית-אל, הקים את ישיבת עטרת כהנים (בשנת תשס"ה שונה שמה ל"עטרת ירושלים") בירושלים ועמד בראשה. הישיבה נמצאת ברובע המכונה "מוסלמי" של העיר העתיקה ונוסדה בתוך המבנה של ישיבת "תורת חיים" הקדומה, שהרבה מגדולי ישראל למדו בה, ביניהם הרב צבי יהודה קוק זצ"ל.

בשנת תשמ"א, לקראת פינוי סיני ופינוי ימית, הרב אבינר נמנה עם האישים הבולטים בהובלת התנועה לעצירת הנסיגה מסיני שהובילה להקמת מפלגת התחיה. הוא נסע ברחבי הארץ והרצה בפני תלמידי ישיבות תיכוניות ואולפנות, ושכנע רבים מהם לעבור ולהיות בסיני בעת הפינוי. הרב אבינר עצמו התיישב בעצמונה. עמדתו הייתה שיש להמשיך ולשתול עגבניות עד הרגע האחרון, כי "לא תהיה נסיגה, אלא אם ה' רוצה אותה".
בשנת תש"ן הרב  שלמה אבינר החל לשדר באופן קבוע את דברו ברדיו ערוץ 7. עם התקדמות הסכמי אוסלו ובייחוד בגבור פיגועי ירי נגד ישראלים ביהודה שומרון ועזה בשנת תשנ"ד קרא לתושבי יהודה שומרון ועזה להתאזר בסבלנות ולהאמין שהמצב ישתנה. בגבור הלחץ הציבורי נגד הממשלה ומפלגות השמאל, הוציא פסק כתוב, בו הוא קובע שראש הממשלה אינו ערב רב ועל כן אין לפגוע בו. כפי שעולה מחקירת המשטרה נגדו, וממשפטה של מרגלית הר-שפי, לפני הרצח, היא ביקשה מהרב פסק דין לגבי ראש הממשלה יצחק רבין, ונענתה שאסור לפגוע, לא בראש הממשלה ולא באף אחד אחר מנציגי השמאל.
בעת ההתנתקות מגוש קטיף בשנת תשס"ה היה הרב אבינר הדמות המובילה בעד ממלכתיות, בקראו לאזרחים שלא לפעול באלימות נגד החיילים, ולחיילים שלא לסרב פקודה, אך להשתמט מן המשימה בדרכים אחרות. הרב  אבינר עצמו עבר לגור בנווה דקלים. תלמידיו טוענים כי הוא היה מהגורמים הממתנים בעת המחאה בכפר מימון, ומנע אלימות לפני פינוי היישוב נווה דקלים ובעת הפינוי, הן מצד חיילים והן מצד תושבים ומפגינים.

הרב  שלמה אבינר חיבר כ־100 ספרי יהדות במספר שפות ובתחומים מגוונים, ואלפי שיעוריו מגיעים להמוני בית ישראל בקלטות, בדיסקים, ברדיו ובאינטרנט. שוחרים לפתחו יהודים מכל שדרות העם החל מנוער במצוקה וזוגות צעירים ועד לראשי המדינה וראשי מערכת הבטחון.
לרב  אבינר יש תוכניות רדיו בהן הוא משיב לשאלות המאזנים. מעבר לכך משיב הרב בכל יום לכ־ 300 מסרונים בתחומים הלכתיים שונים. ..(!)
ישיבת עטרת ירושלים בנשיאות הרב אבינר

אודות הרב  שלמה אבינר

רבנים אורחים בעטרת כהנים

כנסים וימי - עיון

קו התאריך