מדוע להתפקד לנועם

הרב שלמה אבינר

 

מצוה להתפקד לנועם.  רק כך נדע אם המפלגה תעבור את אחוז החסימה בבחירות הבאות.  כמובן, גם זה לא מחייב.  קורה שאדם משנה דעתו.  אבל לפחות זה נותן סדר גודל.  ההתפקדות והתשלום הם אות רצינות.  אי אפשר לסמוך רק על דיבור.

כל המפלגות הן טובות.  בכל מפלגה יש דבר חשוב.  כולן יחד בונות את האומה.  אבל בגלל המתח הפוליטי, דברים עיקריים נשכחים.  העיקר הוא הקיום במובן הרוחני.  ב"ה, הקיום במובן הלאומי מטופל היטב: בטחון, כלכלה, יחסים בינלאומיים.

במובן הרוחני, יש סיכון קיומי בגלל הפוסטמודרניזם.  זה המאבק המוסרי-הרוחני העיקרי.  המצב הבריא הטבעי האמיתי, הוא שרבונו של עולם קובע.  כלומר היסוד האמוני.  אלא שהגיע המודרניזם, כלומר, לא רבונו של עולם קובע, אלא שכלו של אדם קובע.  ודאי, אנו מאוד מעריכים את השכל, אבל יש לו גבולות וטעויות.  ואחר כך הגיע הפוסטמודרניזם: כל אחד קובע כפי מה  שליבו חפץ.  איש באמונתו יחיה.

כל אחד יקבע אם הוא איש או אשה, אם הוא יהודי או גוי, אם זו תהיה מדינה יהודית או מדינת כל אזרחיה, אם השבת יהיה קודש או חברתי, אם הכותל יהיה מקום תפילה או מקום הפגנות, אם יחנכו למידות טובות או להבלים, אם צבא המגן עלינו הוא צבא טוב או צבא נאצי, וכן הלאה.  הקיצור: כל אחד יקבע מה טוב ומה רע.  השקפת עולם זו, מאוד פוגעת במדינתנו.

כמובן, אנו מאוד אוהבים את מדינתנו.  אשרינו שזכינו.  אילו פינו מלא שירה כים, אין אנו מספיקים להודות לד'.  נכון שיש בה חושך, אך יש בה אור, הרבה יותר אור.  אבל את החשך, עלינו לגרש על ידי אור.  ונצליח.  נצח ישראל לא יישקר ולא יינחם.

ויהיה נועם ד' עלינו.