הרב לוינשטיין צדק!

 הרב שלמה אבינר

                                       ( ראיון  רדיו)ש: רבני ישיבת עלי הוזמנו לשימוע אצל שר הבטחון בעקבות דברי הרב לוינשטיין על גיוס בנות.  נראה שיש הרבה רבנים הסוברים כמותו?

ת: קודם כל, צריך לדעת שהרב לוינשטיין אינו היחיד שחושב ככה, יש הרבה שחושבים כמותו, כולל אלופים ורבנים, אבל הם מפחדים להגיד את האמת.  הוא לא מפחד.  יש סתימת פה קשה ואכזרית, ומי שמעיז לדבר בנידון מפעילים עליו לחץ עצום עד שהוא חוזר בו.  זאת ועוד, יש שטיפת מוח שנים על גבי שנים בנושא, וכבר אמר מי שאמר: אם חוזרים על שקר מספיק פעמים, הוא נהפך לאמת.

זה הצבא שלנו ואנחנו אוהבים אותו.  אנחנו כואבים מה שקורה שם ולכן יש לנו ביקורת עליו.

ש: אבל הסגנון מרתיע?

ת: הטעות החמורה הראשונה היתה גיוס בנות אבל עכשיו הצבא הוסיף חטא על פשע ומשלב את הבנות ביחידות לוחמות.  היו עשרה מחקרים של צה"ל והסיקו שזה רעיון גרוע מאוד.  כך כתב צה"ל עצמו ולא הרבנים.

[עיין סיכום המחקרים כאן:

http://media.wix.com/ugd/0de898_eedc9d65984a405cb3e5943fb1263989.pdf]

היה נסיון לשלב את הבנות ביחידות הלוחמות, והוכח שזה גם גורם נזק מבצעי ליחידות וגם נזקים גופניים חמורים לחיילות.  למשל, מבקר המדינה דיווח  שביחידה מסויימת שברי מאמץ של החיילים כ2%  ושל חיילות כ21%.  זאת ועוד, היה אובדן כושר לידה באחוזים גדולים מאוד. אלא שמשתיקים כל זה. לצערנו הצבא השתגע.  אם שילוב הבנות היה עניין צבאי בלבד, הרבנים היו שותקים, כי אינינו מומחים בענייני צבא, אלא אם כן יש רב שהוא גם מפקד בכיר.  אבל שילוב הבנות הוא עניין פוליטי, יוזמה לדחוף השקפת עולם גם בצבא, ובענייני החברה, רבנים כן מבינים, ולכן הם מדברים.  אנחנו אוהבים את הצבא ולכן אנחנו חייבים להביע ביקורת.  אי אפשר לשתוק.  בדרך כלל, צריך לדבר בעדינות, אבל כשיש מצב של פיקוח נפש, חייבים לדבר בתקיפות.  צה"ל הוא פיקוח נפש.  יש 350 מיליון ערבים סביבנו.  אסור להחליש את הצבא בנסיונות משונים.  לכן אנחנו חייבים לצעוק.

כאמור, הרבה חושבים כמו הרב לוינשטיין, אלופים בצה"ל ורבנים, וב"ה הוא לא מפחד לדבר על זה. 

הרב לוינשטיין צדק!