הודעה חשובה של הרב אבינר לטכניון:

אנחנו לא נוצרים

 הרב שלמה אבינר

[ראיון]

 

ש: רב הטכיון, הרב אלעד ד"ר דוקוב מחה על הכנסת עץ אשוח בבית הסטודנט ועקב זה אסר להיכנס בו.  לעומת זאת חבר כנסת דרש לפטר אותו מתפקידו.  האם דרישתו לפטר צודקת?

ת: כן.  יש לפטר את הטכניון!  כי יש להחליט פעם אחת ולתמיד האם אנחנו מדינה יהודית או מדינה נוצרית.

ש: מה כל כך נורא בנצרות?  סך הכל הם בעולם די ידידים שלנו.

ת: טעות.  ידיהם מוכתמות בדם יהודים לאורך הדורות: רציחות, שמדות, גירושים, השפלות.  וגם בימינו הנוצרים ממשיכים להציק לנו.  הם מתחלקים לשלושה חלקים עיקריים: פרוטסטנטים, קתולים וליברלים.  הפרוטסטנטים עמלים לנצר את מדינת ישראל, הקתולים עמלים להפסיק את קיומה של מדינת ישראל והליברלים לוחמים בעד הערבים.

ש: אולי אין זה מייצג את כל הנוצרים?

ת: ב"ה.  גם שם יש אנשים טובים. אבל בסקר האחרון של הליגה נגד ההשמצה, Anti-Defamation League, התברר שחצי מיליארד נוצרים הם אנטישמים, חצי מיליארד אינם אנטישמים ומיליארד קצת אנטישמים.

ש: אבל אנחנו לא צריכים להיות כמותם אלא להראות סבלנות?

ת: אנחנו סבלנים כלפי כל אדם בעולם שלא עסוק להרוג אותנו ולהציק לנו, אבל אנו עומדים על כך להיות מדינה יהודית.  אזכיר עובדה מעניינת: כאשר נוסד הטכיון הוחלט ששפת הלימוד של חלק המקצועות תהיה גרמנית, כיוון שהיה מחסור של ספרים בעברית ובאותה תקופה גרמינה היתה מעצמה מדעית.  עקב זה התפטרו חברי ההנהלה הציוניים מהנהלת המוסד והכריזה הסתדרות המורים על חרם.  אחרי מאבקים קשים, התקבלה שפת העברית בלימודים.  קל וחומר שאי אפשר להכניס סמלים נוצריים לאוניברסיטה.

ש: אבל הדת הנוצרית סך הכל היא גם דת מונותיאיסטית?

ת: לא נכון.  הם עובדים לבן של האל ומתפללים לבן של האל.  זו עבודה זרה.

ש: ובסיכום?

ת: יישר כוחו של רב הטכיון שעומד על האמת וראוי שכל עם ישראל היושב בציון והבריא ביהדותו יעמוד מאחוריו בעוז ובגבורה.