אל תמכור נשק לרוצחים

 הרב שלמה אבינר

 

אל תמכור נשק לדרום סודן, לבורונדי ועוד, מדינות שם מתבצע רצח המוני.

כידוע, על פי ההלכה, אסור למכור נשק לרוצחים.  כך כתוב בגמרא (עבודה זרה טו-טז) וכך נפסק ברמב"ם (הלכות עבודה זרה ט ח.  הלכות רוצח ושמירת נפש יב יב-יד).  שהרי אסור להיות שותף ברצח.

רשמית, מדינתנו אינינה מוכרת להם נשק, אלא סוחרי נשק ישראליים.  אך זו הערמה, כי זה נשק תוצרת ישראל וכן צריך אישור מהממשלה.  כמו כן הנשק אינו מגיע ישירות, אלא בעקיפין, כגון דרך אוגנדה.

אגב, ארצות הברית והאיחוד האירופי, הטילו אמברגו על מכירת נשק לשם.  כמובן, ארצות הברית יודעים היטב שאנו מוכרים נשק, אך הם מעדיפים להעלים עין, מסיבות כלכליות.

גם לנו יש תועלת כלכלית גדולה מאוד במכירה זו, - אבל בחיים, כסף זה לא הכל.  וכן, יש רווח מדיני גדול מאוד של בריתות עם מדינות שם, אך גם פוליטיקה זה לא הכל בחיים.

אגב, אנו נאלצים לגרש פליטים מדרום סודן מארצנו, אך אנו גם שותפים בעקיפין לבריחתם מארצם.

מתנהלת שם מלחמת אזרחים נוראה.  צבא הממשלה מבצע פשיטות על כפרים של האופוזיציה, על רקע פוליטי ואתני, מבצעים  עינויים, הוצאות להורג של הגברים, אונס הנשים והילדות ושריפתן חיים.  את כל הזוועה הזאת אפשר לראות בתקשורת ובדו"חות האו"ם.  גם ישראלים שהיו שם מספרים על כך בגלוי.

כי נוסעים לשם קצינים לשעבר כדי לאמן את אותן הכוחות.  וכן אנו מייצאים לשם מערכות מעקב.  זה שם תמים, אך שימושם הוא לאתר נתיבי בריחה ואז לבצע רצח ואונס.

אבל בארצנו מסתירים כל זאת מהציבור.  לו ידע זאת עמנו, עם ישר והגון, היה מתקומם בכל כוחו.

חזק ואמץ.