יש תקוה לנטיות הפוכות

 הרב שלמה אבינר

 

שאלה: אני בעל נטיות הפוכות וב"ה חש התקדמות איטית.  זה לא קל, אך הגעתי למסקנה שזה כדאי ואני מחזיק מעמד.  והנה לפני זמן מה התקיים כנס על בעלי נטיות הפוכות אשר המסר היה: "נקבל אותם בקהילה כי אין מה לעשות".  עקב זה, אחז אותי ייאוש עמוק ואני מתלבט אם לעזוב את כל מאמצי.

תשובה: חס וחלילה.  ודאי שיש לאהוב כל יהודי, גם אם הוא חוטא, אבל לא פחות מזה ודאי שיש מה לעשות.  מרכז סיוע טלפוני  "עצת נפש" קיים כבר חמש עשרה שנה, ופגשנו אנשים רבים שהציגו את עצמם כנמשכים לגברים, ולאחר בירור מעמיק באמצעות איש מקצוע, כיום הם מעידים על עצמם שאינם נמשכים יותר לגברים ומרגישים משיכה חזקה לנשותיהם.  הוא מתאהב באשתו, מוליד ילדים, אוהב אותם. הנטיה הולכת ודועכת, והוא אוהב את אשתו יותר ויותר.  כל זה כמובן אם הוא פונה לפסיכולוג מומחה בנושא.  כמו שלא כל רופא יודע לרפא את כל המחלות, לא כל עורך דין יודע לטפל בכל הבעיות ולא כל נגן יודע לנגן בכל הכלים, כך לא כל פסיכולוג יודע לטפל בכל קושי פסיכולוגי.  צריך פסיכולוג מומחה ומנוסה בנדון. אפשר לפנות ל"עצת נפש" כדי לקבל שמות: 02-654-1899.  ימים ב ד ה 23:00-20:00.  אפשר גם לראות באתר "עצת נפש". 

אני מבין לייאושך.  יום אחד פגשתי אשה בכותל, מחזיקה תינוק ביד אחת וילד קטן ביד שניה.  אמרה לי: "בעלי היה בעל נטיות הפוכות.  וב"ה הוא יצא מזה, והוא מאוהב בי עד שגעון. אם היה שומע פעם אחת בחייו: 'אין מה לעשות', היה אומר לעצמו שזה נאמר עליו, ונוטש את המאבק".  פעם בכנס "עצת נפש" סיפרתי סיפור זה.  כשיצאתי, אשה חכתה לי, ואמרה לי: "אני האשה שסיפרת עליה, והנה בבטן שלי נמצא השלישי".